گروه بازرگانی فرارون صنعت فولاد جنوب

تجهیزات هیدرولیک

پمپ، به‌منزلۀ قلب سیستم هیدرولیک، انرژی مکانیکی‌ای را که به‌وسیلۀ موتورهای الکتریکی و احتراق منابع قدرت تأمین می‌شود به انرژی هیدرولیکی تبدیل می‌کند. در صنعت هیدرولیک، پمپ‌های هیدرولیک از نظر مکانیسم جابه‌جایی سیال طبقه بندی می گردند.

پمپ های هیدرولیک

پمپ‌های با جابه‌جایی غیرمثبت، توانایی مقاومت در برابر فشار بالا را ندارند، به‌ندرت در صنعت هیدرولیک استفاده می‌شوند و معمولاً برای انتقال اولیۀ سیال از نقطه‌ای به نقطه‌ای دیگر به کار گرفته می‌شوند. پمپ‌های با جابجایی مثبت که در صنعت هیدرولیک کاربرد وسیعی دارند، با هر دور چرخش محور پمپ، مقدار مشخصی از سیال را به سیستم هیدرولیک ارسال می‌کنند و می‌توانند بر فشار حاصل از بارهای مکانیکی سیستم و همچنین مقاومت ایجادشده در مقابل جریان سیال در نتیجۀ وجود اصطکاک غلبه کنند انواع این پمپ ها عبارتند از: پمپ‌های دنده‌ای، پمپ‌های پره‌ای، پمپ‌های پیستونی، پمپ‌های ژیروتوری 

پمپ های پیستونی

پمپ‌های پیستونی با دارابودن بالاترین نسبت توان به وزن، از گران‌ترین انواع پمپ‌ها هستند و در صورت آب‌بندی دقیق پیستون‌ها، می‌توانند بالاترین بازدهی را داشته باشند. از آنجایی که این پمپ¬ها بسیار باارزش و گران‌قیمت هستند، تعویض پمپ‌ها در یک سیستم به‌صرفه نیست. اصولاً قطعات داخلی این پمپ‌ها بایستی تعوض شود تا پمپ با بازده مناسب کار کند. فرارون صنعت با اتکا به نیروهای مجرب و دانش فنی موجود در این گروه زمینۀ تأمین قطعات یدکی و تعمیر پمپ‌ها را فراهم ساخته و کوشیده است که مجموعه‌ای از خدمات را با برترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت به همکاران این گروه ارائه دهد.