Fararoun Sanat

فرارون صنعت


سه استراتژی نگهداری از بیرینگ

هنگامی که شما یک سری تجهیزات تولیدی را اداره می کنید ، نگهداری از بیرینگ و مراقب از آنها موضوع بسیار مهمی است. زمان توقف برنامه ریزی نشده می تواند در تولید کارخانه شما تاثیر منفی بگذارد که مستقیماً روی سود کسب و کار شما تأثیر خواهد گذاشت.

در مطالعه ای که توسط Plant Engineering انجام شده است ، ۵۹ درصد از مهندسان تولید ، مدیران و سایر متخصصان ادعا کرده اند که تجهیزات آنها ۲۰ ساعت( یا بیشتر) در هفته را در برنامه نگهداری و مراقبت سپری می کنند. با این وجود، چندین استراتژی مختلف تعمیر و نگهداری وجود دارد که این متخصصان از آنها استفاده می کنند تا تجهیزاتشان روان کار خود را ادامه دهند. در اینجا توضیحی کوتاه از سه روش نگهداری و مراقبت برای بیرینگ ها و ابزارها ذکر شده است.

نگهداری دوره ای

با گذشت زمان ، ابزارها و تجهیزات شما شروع به فرسودگی و شکسته شدن می کنند. در حقیقت ، مطالعه Plant Engineering عنوان می کند که ۴۵ درصد از زمان توقف(downtime) برنامه ریزی نشده، نتیجه مستقیم فرسودگی تجهیزات می باشد.

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه و دوره ای، برنامه ای منظم را برای شما ترتیب می دهد تا بتوانید ابزارها و قطعات خود را برای حفظ سلامتی تجهیزات خود تمیز ، بازرسی و تنظیم کنید. یک برنامه تعمیر و نگهداری خوب و با زمانبندی مناسب ، می تواند باعث کاهش هزینه های کسب و کار شما شود و به شما این امکان را می دهد که به جای انتظار کشیدن برای خرابی وسایل و دستگاه ها، کنترل بیشتری بر آن داشته باشید.

تعمیرات قابل پیش بینی

یک برنامه نگهداری قابل پیش بینی، مانند برنامه نگهداری دوره ای است فقط اینکه به جای زمان، این برنامه براساس علائم و نشانه های نگهداری ضروری بنا شده است. در این سناریو ، متخصصان یک برنامه زمانی لازم را برای بررسی تجهیزات تعیین می کنند تا ببینند آیا نشانه هایی وجود دارد که ممکن است آنها نیاز داشته باشند تا یک دستگاه را برای تعمیر ، تعویض قطعات یا هرگونه اقدامات پیشگیرانه دیگر خاموش کنند . لیست های تعمیر و نگهداری، موارد زیر را به عنوان علائم هشداردهنده بالقوه برای پیری یا خرابی یک وسیله و ابزار ذکر می کند:

  • لرزش بیش از حد
  • گرمای بیش از حد
  • نشت بخار ، هوا یا گاز
  • آلودگی
  • عدم تعادل برق

• غیر هم محوری ونامیزانی

این تأییدها را می توان از طریق بررسی دستی یا از طریق فناوری مانیتورینگ انجام داد. اگر هیچ نشانه ای شناسایی نشد ، به این معنی است که دستگاه تا زمان بررسی بعدی تنظیم است.

تعمیرات بعد از از کارافتادگی و خرابی(کارکردن تا زمانی که کار میکند)

این نوع تعمیر و نگهداری یک استراتژی منظم نیست بلکه در واقع زمانی انجام می شود که چیزی خراب شود و کارش متوقف شود. این استراتژی معمولاً مقرون به صرفه ترین راه حل برای کسب و کارهایی نیست که نتوانند خرابی غیرمنتظره را تحمل کنند اما برخی مواقع این استراتژی می تواند یک روش سودمند باشد.

نمونه ای از این شرایط، این است که خرابی تجهیزات تأثیری روی تولید نمی گذارد و می تواند به سرعت و به راحتی تعمیر شود. با این حال، این رویکرد برای قطعاتی مانند بیرینگ ها انتخاب بدی است.

کاهش زمان خرابی(توقف دستگاه) و ساعات مراقبت و نگهداری بوسیله تامین بیرینگ باکیفیت

یک راه برای محدود کردن مقدار زمان و منابع صرف شده برای نگهداری ، سرمایه گذاری در بیرینگ های با کیفیت است. بیرینگ های خوب کارکرد مناسب و روان دستگاه شما را برای مدت طولانی مدت تری نسبت به بیرینگهای با ساختار ضعیف یا بد جاگذاری شده تضمین می­کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *