فیلتر صنعتی

  1. خانه
  2. فیلتر صنعتی

فیلتر صنعتی – همزمان با شروع انقلاب صنعتی در اواسط قرن ۱۸ و پیدایش کارخانه ­ها و شروع استفاده از دستگاه ­ها و تجهیزات صنعتی، احساس نیاز به حفظ، نگهداری و بهبود عملکرد دستگاه، دانشمندان را بر آن داشت تا به پالایش مواد اولیه ورودی به تجهیزات و حذف آلاینده­های مخرب بیاندیشند، بنابراین فیلترهای صنعتی پا به عرصه صنعت نهادند. فیلترهای صنعتی دارای دو نقش اساسی در ماشین آلات می‌باشند:

  1. بهبود عملکرد تجهیزات با پالایش مواد ورودی به دستگاه
  2. جلوگیری از ورود آلاینده به دستگاه و افزایش عمر تجهیزات

فیلتراسیون را می‌توان یکی از مهمترین مراحل رشد و پیشرفت صنعت دانست که به طور گسترده‌ای استفاده می‌شوند و از سطوح مختلفی برای پالایش استفاده می‌کنند. یک فیلتر صنعتی از چند لایه کاغذ با ویژگی‌های متفاوت جذب و پالایش با اندازه تخلخل مختلف تشکیل شده است که با توجه به شرایط مورد استفاده، جنس آن نیز متفاوت خواهد بود. هم‌چنین برای نگه‌داری لایه‌های کاغذی و مقاومت در برابر فشار جریان ورودی از یک لایه سیم مشی فلزی استفاده می‌شود. با انتخاب صحیح مواد اولیه از جمله کاغذهای فایبرگلاس، معمولاً عمر و مقاومت دمایی و فشاری متفاوتی خواهند داشت. از سوی دیگر، فیلترهای با مقاومت دمایی بالا معمولاً به خاطر راندمان‌شان و استفاده گسترده در دمای بالا، دارای اهمیت فراوانی هستند.

فیلترها در کشورهای صنعتی مصارف بسیاری دارند. بخصوص در کارخانه­ها، تجهیزات و هرگونه ماشین آلات صنعتی ومعدنی، استفاده می­شوند. در بعضی مواقع انتخاب نادرست فیلتر می­تواند خسارات جبران ناپذیری را سبب شود و آسیب جدی به سیستم وارد کند، بنابراین آگاهی کامل از نحوه عملکرد فیلترهای مختلف و شناخت ویژگی و شرایط محیطی، می­تواند کمک شایانی به حفظ تجهیزات و بهبود عملکرد آن­ها بیانجامد.

شرکت فرارون صنعت با بهره‌گیری از نیروهای مجرب و توانمند، و هم‌چنین بازدیدهای مستمر از کارخانه‌های سازنده مطرح دنیا در کشورهای گوناگون جهت کسب تجربه آماده خدمت رسانی به صنایع کشور در زمینه انواع فیلتراسیون بصورت تخصصی می‌باشد. کشورهای آلمان، آمریکا، ژاپن، چین، روسیه و فرانسه از کشورهای تولیدکننده عمده این محصول می‌باشند. هم چنین هریک از دستگاه‌های صنعتی با توجه به نوع عملکردشان، از فیلترهای منحصر به فردی نظیر فیلترهای هیدرولیک، روغن، سوخت، هوا، سپراتور، غبارگیر و … استفاده می‌کنند. ممکن است این دستگاه‌ها به تعداد قابل ملاحظه‌ای و بصورت کاملاً انحصاری و به تعداد بسیار کم در کشور موجود باشند. فیلترهای مصرفی آن‌ها نیز به همین نسبت در دسترس و یا نایاب خواهند بود. برای تهیه این فیلترها، در بیشتر موارد، انجام طراحی مجدد یا مهندسی معکوس، اجتناب ناپذیر است.

با توجه به نیاز صنایع مختلف در زمینه فیلتراسیون، شرکت فرارون صنعت آماده است تا انواع فیلترهای صنعتی از قبیل فیلتر هوا، فیلتر سوخت، فیلتر روغن و … را مطابق نیاز مشتریان تأمین و ارائه نماید. هم چنین این شرکت راه حل‌های مطمئن و مقرون به صرفه‌ای برای انواع سیستم‌های فیلتراسیون مایعات، گازها و ذرات جامد ارائه می‌دهد و با صنایع مختلفی مانند پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها، فولاد و شرکتهای فعال در زمینه صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و کارخانجات سیمان در سراسر کشور همکاری داشته و اعلام میدارد در طی این مدت همواره سعی نموده با رعایت استانداردهای داخلی و خارجی و تحویل کالا و خدمات مهندسی در کوتاه‌ترین زمان و مناسب‌ترین قیمت بتواند نقش موثری در اعتلای صنعت کشور عزیزمان داشته باشد.

انواع فیلترها:

– فیلتر روغن هیدرولیک که در خودرو معمولاً فیلتر روغن نامیده می‌شود، بخشی از یک سامانه هیدرولیک صنعتی است که وظیفه پاک‌نمودن سیال هیدرولیک از ذرات آلوده‌کننده را دارد تا سیال آلوده به سامانه آسیب نزند. فیلترهای هیدرولیک دارای اندازه‌های مختلفی هستند و بر اساس نرخ فیلتراسیون خود نامگذاری می‌شوند. این فیلترها به سادگی قابل تعویض هستند و در صنعت از حساسیتی خاص برخوردار هستند. موارد مصرف این نوع فیلترها در صنایع فولاد، مس، پتروشیمی، نفت و صنایع بزرگ دیگر می‌باشد.

فهرست