گروه بازرگانی فرارون صنعت فولاد جنوب

آشنایی با فرارون صنعت

در سال ۱۳۹۴ و پس از کسب مجوزهای لازم، گروه بازرگانی فرارون صنعت فولاد جنوب فعالیتش را آغاز کرد. هدف از تشکیل این گروه بازرگانی و صنعتی ارائۀ مجموعۀ کاملی از خدمات زیرساختی و تکمیلی موردنیاز واحدهای صنعتی است. برای دستیابی به این هدف، تیمی متشکل از فارغ‌التحصیلان رشته‌های بازرگانی و مهندسی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد، دکترا و متخصصان کارآزمودۀ صنعتی در منطقۀ‌ جنوب شرق و استان کرمان برگزیده شدند.

فرارون صنعت با اتکا بر رویکرد بلندمدت و راهبردی مدیران ارشد این گروه توانسته است خدمات گسترده‌ای را به واحدهای صنعتی در مقیاس‌های استانی و منطقه‌ای و ملی ارائه کند. از آغاز فعالیت تاکنون، تمرکز اصلی این گروه بر تأمین همۀ اقلام زیرساختی و مصرفی واحدهای صنعتی بوده است. در این راستا، با واردات و بومی‌سازی و تولید قطعه‌های سفارشی، فرارون صنعت فولاد جنوب توانسته است برای تأمین نیازها، کاهش وابستگی به تولیدات وارداتی و خودکفایی لجستیکی واحدهای صنعتی همکار با این گروه گام بلندی بردارد.

هم‌اکنون گروه فرارون صنعت یکی از گروه‌های فعال در تأمین اقلام موردنیاز واحدهای صنعتی است که سهم درخور توجهی از نیازهای واحدهای صنعتی را در مقیاس استانی و منطقه‌ای و ملی تأمین می‌کند و با همکاری با بیش از دویست مجموعۀ صنعتی و بسیاری از ‌تأمین‌کنندگان خارجی، می‌کوشد حوزۀ ارائۀ خدمات را توسعه دهد. همگام با این مهم، نگاه بلندمدت و هدف‌گذاری مدیران ارشد این گروه بر این هدف استوار است که در کنار تأمین اقلام از طریق واردات، نگاه ویژه‌ای به بومی‌سازی فنّاورانه و در نهایت، تولید داخلی بسیاری از قطعات وارداتی موردنیاز واحد‌های صنعتی داشته باشند. این نگاه ویژه می‌تواند زمینه‌ساز کاهش وابستگی واحدهای صنعتی به واردات، کارآفرینی و اشتغال‌زایی برای نیروهای متخصص و توسعۀ اقتصاد داخلی شود و جایگاه این گروه را در میان مجموعه‌های فعال در حوزۀ تأمین بخش صنعت ارتقا بخشد. این‌گونه گروه فرارون صنعت نامی شناخته‌شده و قابل‌اعتماد در مقیاس استانی و منطقه‌ای و ملی خواهد بود.

گروه بازرگانی فرارون صنعت فولاد جنوب

مجوزهای فرارون صنعت

گروه بازرگانی فرارون صنعت فولاد جنوب، بر مبنای نگرش بلندمدت و راهبردی مدیران ارشد این گروه همواره کوشیده است که مقیاس ارائۀ خدمات این گروه را به مقیاس منطقه‌ای و ملی گسترش داده و دامنۀ خدمات را نیز از تأمین تا تولید و پشتیبانی توسعه دهد. باتوجه‌به تمرکز اصلی فعالیت‌های گروه بر تأمین اقلام موردنیاز واحدهای صنعتی، اخذ مجوزهای لازم برای واردات همواره از اولویت‌های فرارون صنعت بوده است. بر این اساس، این گروه موفق شده است که مجموعه‌ای از مجوزهای مرتبط با حوزۀ صنعت در مقیاس استانی و منطقه‌ای و ملی را اخذ کند که همین امر سبب افزایش توان رقابتی فرارون صنعت در مقایسه با مجموعه‌های مشابه و اعتماد همکاران به این گروه شده است.

 • مجوزهای واردات و بازرگانی از قبیل کارت بازرگانی
 • مجوزهای تولید و سفارشی سفارشی‌سازی بیرینگ های ‌های صنعتی
 • مجوزهای استاندارد اجباری واردات گواهی‌نامه COI
 • گواهی گواهینامه های کیفیت ISO در مراحل دریافت

گروه بازرگانی فرارون صنعت فولاد جنوب

واحدهای فرارون صنعت

گستردگی و تنوع خدمات و محصولات ارائه‌شده از سوی گروه بازرگانی فرارون صنعت فولاد جنوب و نگرش تخصص‌گرایانه و دانش‌محور رایج در این گروه، زمینه‌ساز شکل‌گیری واحدهای مختلف با وظایف و کارکردهای ویژۀ سازمانی در گروه فرارون شده است. مدیران و کارکنان بخش‌های مختلف این گروه همواره کوشیده‌اند که با تأمل و همکاری، زمینۀ بهینه‌سازی فرایندهای اداری درون‌سازمانی را فراهم کنند و کیفیت و کمیت ارائۀ خدمات و محصولات را به همکاران و همراهان این گروه ارتقا دهند. این امر سبب افزایش چشمگیر میزان رضایتمندی همراهان و همکاران این گروه شده است.

واحد منابع انسانی

در هر مجموعه‌ای، یکی از ابزارهای مهم برای دستیابی به موفقیت، نیروی انسانی تحصیل‌کرده و متخصص است. گروه بازرگانی فرارون صنعت فولاد جنوب نیز، باتوجه‌به نگاه ویژۀ مدیران ارشد این گروه به جایگاه خاص نیروی انسانی، موفق شده است که مجموعه‌ای از نیروهای جوان و فارغ‌التحصیلان مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترا را در تخصص‌های فنی و مهندسی، مدیریت و بازرگانی گرد آورد و با فراهم‌ساختن محیطی دوستانه و چالش‌برانگیز، بستر لازم برای ارتقای فردی و شغلی را در این گروه فراهم سازد.

از اصلی‌ترین وظایف این واحد می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 1. برگزاری دوره‌های ویژۀ آموزشی درون‌سازمانی و برون‌سازمانی
 2. استقبال و حمایت معنوی و مالی از ایده‌های جدید در راستای توسعۀ خدمات و محصولات
 3. برقراری ارتباط مبتنی بر احترام و درک متقابل میان مدیران ارشد، ردۀ میانی و کارکنان
 4. ارتقای بستر رضایتمندی شغلی در میان همکاران
 5. اجرای همۀ موارد مربوط به نحوه و نوع همکاری و ثبت قراردادهای کارکنان

واحد منابع انسانی گروه فرارون صنعت همواره کوشیده است تا ضمن حفظ حقوق متقابل کارفرما و کارمندان، میزان رضایتمندی و احساس تعلق خاطر کارکنان به گروه را افزایش دهد و شرایطی را فراهم آورد که مدیران ارشد گروه و کارکنان بتوانند با تعامل مناسب با هم تعامل و همکاری کنند.

Fararoun Sanat
Fararoun Sanat

واحد بازرگانی

زمینه‌های فعالیت گروه بازرگانی فرارون فولاد صنعت جنوب سبب شده است که واحد بازرگانی به مهم‌ترین واحد این گروه بدل شود. به‌بیان دیگر، این واحد شکل‌دهندۀ هستۀ اولیه و قلب تپندۀ این گروه است. این واحد متشکل از تیمی کارآزموده از مدیران و کارشناسان فارغ‌التحصیل رشته‌های مختلف دانشگاهی با تخصص‌هایی چون بازاریابی، تحلیل بازار، توسعۀ بازار، بازرگانی خارجی و داخلی و فروش است.

از اصلی‌ترین وظایف این واحد می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 1. بررسی و تحلیل زمینه‌های توسعۀ مقیاس بازار و شناسایی مشتریان جدید بالقوه
 2. بررسی، شناسایی و ارزیایی زمینه‌های موجود و جدید سرمایه‌گذاری
 3. ارزیابی و پیشنهاد مناقضات با اتکا به توانمندی‌های موجود و توسعه‌های آتی
 4. بهینه‌سازی چرخۀ ارتباطی واردات، تأمین خدمات و ارسال محصولات
 5. تحلیل اطلاعات دریافتی از عوامل فروش در بازار و رصد تخصصی توانمندی‌های موجود در تولید محصولات سفارشی
 6. مشاورۀ تخصصی و ارائۀ راهکاری نوین در تأمین اقلام درخواست‌شده از سوی واحد‌های صنعتی

واحد بازرگانی گروه فرارون صنعت از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که واحد بازرگانی خارجی به‌عنوان مسئول مستقیم همۀ فعالیت‌های گروه از ثبت سفارش، شناسایی و تماس با ‌تأمین‌کنندگان خارجی، گشایش اعتبار، امور گمرکی، ترخیص کالا و تحویل نهایی به سفارش‌دهنده نقش اصلی را در فعالیت‌های این واحد ایفا می‌کند.

واحد مالی

باتوجه‌به زمینه‌های فعالیتی گروه بازرگانی فرارون فولاد صنعت جنوب و وابستگی مستقیم به تأمین اعتبار در ارائۀ بسیاری از خدمات و محصولات و از سوی دیگر نوسانات شدید ارزی در بازار واردات، این واحد نقش مهمی را در فعالیت‌های گروه ایفا می‌کند و با تعهد به انجام به‌موقع تعهدات مالی گروه در قبال همراهان و همکاران مجموعه، فرارون صنعت را به نامی شناخته‌شده و قابل‌اعتماد در میان دیگر مجموعه‌ها و شرکت‌های فعال در حوزۀ بازرگانی بدل کرده است

از اصلی‌ترین وظایف این واحد می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 1. بررسی، شناسایی و ارزیایی زمینه‌های موجود و جدید سرمایه‌گذاری
 2. ارزیابی و پیشنهاد مناقضات با اتکا به توانمندی‌های موجود و توسعه‌های آتی
 3. بهینه‌سازی چرخۀ ارتباطی واردات، تأمین خدمات و ارسال محصولات
 4. تحلیل اطلاعات دریافتی از عوامل فروش در بازار و رصد تخصصی توانمندی‌های موجود در تولید محصولات سفارشی
 5. مشاورۀ تخصصی و ارائۀ راهکاری نوین در تأمین اقلام درخواست‌شده از سوی واحد‌های صنعتی

واحد مالی گروه فرارون صنعت همواره کوشیده است که با توجه ویژه به میزان منابع مالی موجود و در دسترس گروه در فعالیت‌های جاری و آتی با اجرای به‌موقع تهعدات مالی، نوسانات موجود در بازار داخلی و خارجی را مدیریت کند و همواره منابع مالی موردنیاز را در حداقل زمان در اختیار سایر واحدها و بخش‌های مجموعه قرار دهد.

Fararoun Sanat
Fararoun Sanat

واحد انبار

گروه بازرگانی فرارون فولاد صنعت جنوب با ایجاد بستر لجستیکی تأمین و تولید محصولات موردنیاز واحدهای صنعتی در مقیاس استانی و منطقه‌ای و مالی توانسته است گامی بلند برای کوتاه‌کردن چرخۀ تأمین خدمات و محصولات بردارد و بی‌گمان انبارداری، بخش مهم و اصلی در این فرایند است. فرارون صنعت کوشیده است که افزون بر انبارداری محصولات، نمونه‌های اولیه بسیاری از اقلام وارداتی موردنیاز واحدهای صنعتی را نیز به آن‌ها ارائه کند. این فرایند، عاملی بسیار مهم در بهینه‌سازی زمانی چرخۀ تأمین خدمات و محصولات است.

از اصلی‌ترین وظایف این واحد می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 1. انبارداری نمونه‌های اولیۀ محصولات وارداتی
 2. انبارداری نمونه‌ها و محصولات سفارشی تولیدی
 3. ارزیابی، پیشنهاد و تهیۀ فرمت مناسب بسته‌بندی و ارسال سفارشات
 4. ارزیابی، پیشنهاد و تهیۀ فرمت مناسب بسته‌بندی و ارسال سفارشات
 5. بسته‌بندی سفارشات و اقلام ارسالی به همکاران
 6. پیگیری مراحل ارسال از تحویل به پست تا واحد انبار همکاران

واحد انبار گروه فرارون صنعت همواره کوشیده است با همکاری متقابل با واحدهای مربوطه در شرکت‌های همکار، سفارشات را در سریع‌ترین زمان ممکن با کیفیت مناسب حمل‌ونقل به انبار‌های مجموعه‌های مقصد برساند و توجه ویژۀ این واحد به کیفیت مطلوب حمل‌ونقل باتوجه‌به حساسیت و آسیب‌پذیری بسیاری از اقلام ارسالی، زمینه‌ساز اعتماد هرچه بیشتر و رضایتمندی مجموعه‌ها به همکاری با این گروه شده است.