گروه بازرگانی فرارون صنعت فولاد جنوب

تجهیزات تعمیر نوارنقاله

نوار نقاله (conveyor belt) در واقع وسیله یا جزء حمل‌کنندۀ یک سیستم انتقال مواد تسمه‌ای است که اغلب، این سیستم به‌صورت خلاصه تسمه یا نوار نقاله نامیده می‌شود. سیستم انتقال مواد تسمه‌ای که کانوایر تسمه‌ای نیز گفته می‌شود، یکی از انواع متعدد سیستم‌های نقاله‌ای است. یک سیستم انتقال نقاله‌ای از دو یا چند قرقره (گاهی اوقات از آن‌ها به‌عنوان درامز یا طبلک یاد می‌شود) به‌همراه یک حلقۀ بی‌پایان از تسمه یا نواری که مواد را حمل می‌کند و به دور آن‌ها می‌چرخد تشکیل شده ‌است. این نوار روی رولیک‌ها حرکت می‌کند.

تسمه های سوپر اسکرو

تسمه‌های سوپر اسکرو از دو بخش بالایی و پایینی تشکیل شده که به‌وسیلۀ پیچ‌های خودکار سرتخت و فاصلۀ اندازه‌های پلاستیک به هم متصل می‌شود از محاسن تسمه‌های سوپر اسکرو می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • نصب آسان و سریع
  • مقاومت بیشتر (سه برابر مقاومت بیشتر نسبت به تسمه‌های معمولی)
  • مقاومت در برابر رطوبت و نشت مایعات
  • سازگار با پولی‌های با قطر کم
  • امکان استفاده در وضعیت آب‌وهوایی مختلف و طول عمر بالا
  • انعطاف‌پذیری

وصله و نوارچسب

با توجه‌ به هزینۀ گزاف تعویض نوار نقاله‌ها، تعمیر آن‌ها همواره یکی از اولویت‌های اصلی است.ترمیم نوار نقاله‌ها بسته به مشکلی که برای آن‌ها به وجود آمده است، به دو روش وصلۀ گرم و سرد انجام می‌شود. در این حوضه شرکت‌های آلمانی رِما تیپ‌تاپ و نیلوس پیشگام هستند. روش پیشنهای مجموعۀ فرارون صنعت منطبق بر استانداردهای این دو شرکت تهیه و تدوین شده است.

از بخش‌های مهم در فرایند ترمیم و تعمیر، نوارچسب و وصلۀ استفاده‌شده است که زمینه ساز دوام و جلوگیری از نیاز به تعمییرات مکرر می باشد. فرارون صنعت با ایجاد شبکه‌ای از تأمین‌کننده‌ها، اقلام فوق را به‌صورت مستقیم از شرکت رِما تیپ‌تاپ تهیه می‌کند و با رعایت استانداردهای بین‌المللی، مجموعۀ کاملی از خدمات را در حوزۀ تعمیر نوار نقاله در اختیار همکاران و صنایع قرار می‌دهد.